Máte sbírku fotografií, kterou byste rádi dali na jeden záběr? Rodina, přátelé či záběry z dovolené? Koláž bude rozhodně skvělou alternativou, kterou můžete spojit všechny vaše důležité, krásné či zábavné vzpomínky. K tomu vám netřeba ani drahé aplikace či programy, které z vašich fotek udělají dokonalou koláž. Nepotřebujete ani pomoc specializovaného studia. Jednoduchou koláž zvládnete z pohodlí domova a hlavně, zdarma.

Představíme si tedy několik online webů a volně dostupných (free) programů ke stažení, které vám pomohou dát vaše vzpomínky na jeden záběr. Jejich obsluha je přitom jednoduchá a mnoho z nich obsahuje i možnost širokého spektra efektů a úprav, které z vaší koláže udělají něco speciálního.

Photovisi – www.photovisi.com
Jde o webovou stránku, která vytvoří jednoduchou koláž z vašich fotografií. Bez jakékoliv instalace či registrace máte k dispozici editor, který vám umožní výběr šablony pro vaši koláž. Vám stačí fotografie pár kliknutími vložit, upravit a seřadit, jak se vám bude žádat. Koláž stáhnete ve formátu JPEG v libovolném rozlišení. Rovněž má program rozšířené možnosti, které jsou však již za poplatek.
+ Online internetová služba bez registrace
+ ZDARMA
+ Jednoduché ovládání
– Omezená kreativita úpravy koláže

TIP: náš šikovný grafik Vám udělá koláž na míru za velmi příznivou cenu, stačí poslat mail s fotkami na info@onlineposter.cz

Picmonkey – www.picmonkey.com
Další webová stránka, která nabízí tvorbu koláží. Opět jde o online server bez jakýchkoliv zbytečných požadavků. Není nutná žádná registrace a je to zcela zdarma. Na výběr máte předdefinované tvary, šablony i uspořádání podle množství fotografií. Rovněž můžete prostory pro fotografie přesouvat a měnit ať tvarem nebo rozměry. Barevně můžete změnit i pozadí či okraje koláže. Ovládání je velmi jednoduché a program reaguje velmi pohotově.
+ Online internetová služba bez registrace
+ ZDARMA
+ Jednoduché ovládání
+ Rychlé reakce
– Rozšířené funkce jsou zpoplatněny

BeFunky – www.befunky.com/features/collage-maker/
Stránka podobná aplikaci Picmonkey. Stejně jde o webovou stránku, která je zdarma a pomůže vám s tvorbou vaší koláže, bez jakýchkoli požadavků. Stejně si zde můžete změnit barevnost pozadí, orámování a rovněž tvar fotografií na celé koláži. Některé předdefinované šablony jsou však bonusové a vyžadují platbu. Pokud se však pohrajete s množstvím rámečků a jejich velikostí, klidně si umíte „placené“ šablony vytvořit. Program je jednoduchý na ovládání a po dokončení vaší koláže stačí koláž jednoduše stáhnout.
+ Online interenetová služba bez registrace
+ ZDARMA
+ Jednoduché ovládání
+ Možnost vysoké kreativity
– Rozšířené funkce jsou zpoplatněny

Photo Collage Maker – https://softmania.sk/uprava-fotografii/photo-collage-maker#prehlad
Jde o volně dostupný program (free), který stáhnete na různých webech. Úkolem této aplikace je tvorba fotokoláže. Program je jednoduchý, ale k překvapení obsahuje širokou škálu šablon a filtrů pro úpravu koláže. Fotografie stačí vložit a pak se již můžete hrát s pořadím, velikostí či tvarem. Stejně tak můžete tvořit pozadí. Program pracuje i s vrstvením takže v případě, že se vám úkon nezdařil, jednoduše ho vrátíte zpět.
+ Volně dostupný (FREE) program ke stažení
+ ZDARMA
+ Jednoduché ovládání
+ Možnost specifických úprav
+ Široká škála šablon a pozadí
+ „Krok“ zpět
– Trocha starší pracovní prostředí programu

Magic Photo Editor – https://stiahnut.sk/sprava-a-uprava-fotografii/magic-photo-editor#prehlad
Jednoduchý FREE program ke stažení, ve kterém nejenže fotky můžete upravit, ale bez problémů z nich vytvoříte samozřejmě i koláž. Kromě toho můžete použít různé efekty, rámečky, pozadí či vepsat na koláž text. Ačkoli je prostředí pro někoho více nepřehledné, časem se zorientujete a určitě si na ovládání zvyknete.
+ Volně dostupný (FREE) program ke stažení
+ ZDARMA
+ Možnost úprav samotné fotografie
+ Široké spektrum efektů, rámečků …
+ Možnost psaní textu na koláž
– Začátek složitější ovládání

Shape Collage – http://www.shapecollage.com/
Program je zcela FREE a je tedy volně dostupný na oficiální stránce tvůrce. Stačí ho stáhnout a fotky můžete přidávat rovnou do programu. Můžete si zvolit šablonu, tvar rámečků či barvu na pozadí. Program je jednoduchý na ovládání, dokonce i změna velikosti fotografie je samozřejmostí, ale čím více fotografií, tím je proces tvorby pomalejší a program reaguje opožděně.
+ Volně dostupný (FREE) program ke stažení
+ ZDARMA
+ Jednoduché ovládání
+ Možnost úprav samotné fotografie
+ Rychlý náhled výsledné koláže
– Pomalejší chod při větším množství fotografií

Páči sa ti to? Zdieľaj...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest