Připravili jsme pro Vás podrobný přehled, ve kterém se vám pokusíme přiblížit jednotlivé e-shopy, které pracují s vašimi představami o fotkách či obrazech. Vybrali jsme tedy ty nejlepší e-shopy, které nabízejí služby a produkty v oblasti fototisku a fotoobrazy. Abyste lépe věděli, kde najdete tu nejlepší kvalitu, zhodnotili jsme jednotlivé služby a produkty daných e-shopů.

 

Fotolab.cz

Webová stránka 10/10

Web společnosti fotolab (součást skupiny CEWE) lze charakterizovat jako moderní, svěží a přehledný. Jednotlivé rozdělení kategorií je přehledné a orientace na webu zajišťuje rychlý přístup k podstatným informacím o službách, produktech či dokonce o samotné společnosti. Stejně tak zaujme kategorie akcí, kde najdete výhodné nabídky a slevy v rámci foto služeb, které můžete při nákupu využít.

Služby a produkty 10/10

V této oblasti patří fotolab mezi elitu na trhu. Jeho sortiment je v skutku rozsáhlý a nabízí běžné i skutečně zajímavé, ba až nadstandardní služby a produkty spojené s tvorbou obrazů, fotografií nebo dárků. Opomenout nesmíme kromě foto obrazů na plátno ani fotknihy, kalendáře, vícedílné obrazy, foto dekorace, blahopřání a mnoho jiných kreativních produktů. V této oblasti opravdu nelze nic vytknout. Každý si přijde na své. Program na objednávání a úpravu foto produktů si můžete stáhnout nebo využít jednoduchý editor online. V stažené verzi však získáte opravdu detailní představu o tom, jak bude váš produkt ve výsledku vypadat. Stejně tak vám fotolab nabízí databázi s více než 15 000 designy, které si můžete dát vyhotovit podle zadaných požadavků. Výhodou je i množství prodejen po celé ČR, což značí, že produkt si můžete dát doručit přímo na nejbližší prodejnu.

Poměr cena a kvalita 10/10

V rámci srovnání jsme opět vybrali produkt foto na plátno. V této oblasti fotolab znovu nezklamal. Vysoká kvalita a příznivá cena v rámci konkurence je opravdu dominantou. Foto na plátno dostanete ve vysoké kvalitě a za rozumnou cenu.

Celkové hodnocení – 10/10                                        

POZITIVA NEGATIVA
+ moderní web dizajn

+ nejširší nabízený sortiment

+ poměr cena/kvalita

+ doplňkové služby

+ expresní vyhotovení

+ inteligentní software (editor i ke stažení)

 

– nutná registrace

 

 

Onlineposter.cz

Webová stránka 9/10

Stejně jako v případě slovenského bratra i česká verze webu je orientována na jednoduché ovládání a také rychlý přístup k podstatným informacím. Z hlediska poskytovaných kategorií jsou nabízeny služby snadno hľadatelné a přístupné. Oproti české verzi, česká doména e-shopu prezentuje i kvalitní designy designérů, které si můžete dát vytisknout dle vašich požadavků přímo z jejich databáze. Stránka by však možná potřebovala více barev, aby bylo cítit potřebnou kreativitu.

Služby a produkty 8/10

Onlineposter disponuje kvalitní tvorbou produktů. Foto na plátno, foto plakáty, fotky na magnetické fólii, foto nálepky, vícedílné obrazy či fotky na plastové desce. Při objednávání máte k dispozici online editor, kde můžete provést finální úpravy pro provedení vašeho obrazu či fotografie. Kvalitu fotografie automaticky vyhodnotí sám editor, který vám sdělí, zda je kvalita fotografie (obrázku) dostačující. Přestože je nabídka oproti konkurenčním e-shopem o něco menší, onlineposter garantuje tu nejvyšší kvalitu produktů. I díky doplňkovým službám, jakými je například fotoplátno dodávány se závěsným systémem, ekologický tisk, vysoké rozlišení tisku a také možnost expresního vyhotovení za příplatek.

Poměr cena a kvalita 10/10

Z hlediska porovnání ceny a kvality jsme se rozhodli porovnat cenové relace v rámci daného produktu. Vybrali jsme tedy nejklasičtější formát produktu fotoobrazu na plátno. V případě poměru cena kvalita onlineposter rozhodne obstál na výbornou a v rámci konkurence patří mezi cenově nejvýhodnější nabídky.

Celkové hodnocení 9/10

POZITIVA NEGATIVA
+ přehledný a jednoduchý web

+ poměr kvalita / cena

+ flexibilita a individuální přístup

+ objednání i bez registrace

+ závěsný systém v ceně

 

– menší nabízený sortiment služeb a produktů

– méně výrazný web

 

 

 

 

Tetafoto.cz

Webová stránka 10/10

Stránka tetafoto.cz, jakoby z oka vypadla konkurenčnímu fotolabu. Ať už je to jakkoli, web je opravdu přehledným a snadno se v něm zorientujete. Moderní design a grafické zpracování je stejně na vysoké úrovni. Rozhodně tak nebudete mít problém najít to co hledáte.

Služby a produkty 10/10

Opět zde máme širokou škálu produktů, která pokryje všechny vaše požadavky. V rámci produktů nechybí foto na plátnu, foto dárky (trička, polštáře, hrnky), foto na plastové desce, dřevu nebo dokonce kryty na mobil s potiskem. Při tvorbě objednávky opět můžete využít program ke stažení nebo můžete objednat produkt přímo přes online editor. Dodací lhůty závisí od daného fotoproduktu, který jste si objednali. Jiná doba dodání je při foto na plátno a jinou dobu vyhotovení vyžaduje například tvorba fotoknihy. Stejně jako fotolab i tetafoto se může pochlubit širokou škálou produktů a služeb.

Poměr cena a kvalita 10/10

Produkt foto na plátno se pohybuje ve stejné cenové relaci jako u konkurence. Proto i tento atribut tetafoto splnil na výbornou. Perfektním bonusem jsou i doplňkové služby, jako online kurzy pro tvorbu fotoknihy nebo zmíněné akce a slevy jakož i v případě fotolaboratoře.

Celkové hodnocení 10/10    

POZITIVA NEGATIVA
+ instinktivní web

+ bohatá nabídka

+ doplňkové služby

+ expresní vyhotovení

+ příznivá cena

+ kvalitní editor

 

– identická nabídka a vizuál než u jeho konkurentů

 

                                          

Happyfoto.cz

Webová stránka 9/10

Jako posledního hráče na trhu jsme vybrali společnost HappyFoto, která je na trhu bezmála 20 let a za toto období si získala množství spokojených a stálých zákazníků. Webová stránka je živá a svěží zároveň snadno ovladatelná. Menší nevýhodou jsou snad jen drobné karty daných kategorií, které jsou oproti banerů málo viditelné (lépe po rozkliknutí).

Služby a produkty 8/10

Sortiment je opět velmi bohatý a stejně jako konkurence i HappyFoto nabízí foto produkty, které si lidé žádají. Včetně Fotodárky, balohoželaní, kalendářů nebo foto obrazů na plátně či pěnové desce. Provedení produktů záleží od nároků a náročnosti zadání, avšak doručení HappyFoto garantuje do 48hodin od vyhotovení produktu. Vybrané produkty jsou dodávány i se závěsným systémem nebo úchyty pro lepší manipulaci a montáž. Všechny produkty ve výběru obsahují podstatné informace. Menší nevýhodou, která vás zdrží není absence online editoru, ale nutnost registrace. Pokud však budete služby využívat častěji, rozhodně se vám to vyplatí. HappyFoto garantuje prémiovou kvalitu a ekologickou tisk s garantovanou dlouhou životností.

Poměr cena a kvalita 5/10

Při porovnání ceny za foto na plátně HappyFoto vyšel značně dražší, než jeho tržní konkurenti. Vzhledem k porovnávané kvalitu je tedy HappyFoto výrazně dražším než ostatní e-shopy.

Celkové hodnocení 7/10    

POZITIVA NEGATIVA
+ moderní web design

+ široký sortiment

+ ověřená kvalita

+ závěsný systém v ceně

+ expresní vyhotovení

 

– nutnost registrace

– výrazně dražší cena

– poměr cena / kvalita

 

 

                                                 

Srovnání cenové nabídky – Foto na plátno

E-shop Rozměr (cm) Cena
OnlinePoster.cz 30 x 20 350 Kč
Fotolab.cz 30 x 20 399 Kč
Tetafoto.cz 20 x 30 399 Kč
Happyfoto.cz 30 x 20 499 Kč

 

Páči sa ti to? Zdieľaj...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest