Máme 21. století a být kreativním dnes není žádné umění. Speciálně, pokud se alespoň trochu orientujete na internetu a víte, kde hledat. Být kreativní možná není tak těžké, ale dát do toho něco specifické, vyžaduje alespoň o trochu větší snahu. Váš web nebo vaše reklama či klasická tištěná fotografie si zaslouží být odlišná a vyčuhovat z davu. A bonus? Nic navíc platit nemusíte. Jak na to? Kde najdu foto s vysokým rozlišením, které mi nezpůsobí po vytištění nečekané problémy? Nyní si ukážeme webové stránky s databázemi obrázků, které disponují širokým spektrem fotografií a vizualizací ve vysoké kvalitě.

Pixabay

Je webová databáze obrázků různého druhu. Speciálně je určena pro webových designérů, kteří často hledají abstraktní obsah. Stejně tak poskytuje skvělé fotografie pro tisk na plátno. Jde o více než 1,1 milionu obrázků, které disponují i vektorovou grafikou či různými ilustracemi.

FreeImages

Je rozsáhlou databází obrázků a fotografií. Přehledný web poskytuje rychlé vyhledávání. Stačí zadat klíčové slovo a web vám poskytne opravdu široký výběr fotografií s kvalitním rozlišením. Samozřejmě, záleží od vás, co pro vaši tisk potřebujete.

SplitShire

Podobně jako v případě předchozích webů jde o free databázi, která disponuje především reálnými foto záběry, které jsou zařazeny v jednotlivých kategoriích. Stránka občas odkáže na jiný web, která spravuje databázi, ale stejně tak jsou foto záběry ve vysokém rozlišení a zdarma.

Pexels

Při stránce Pixbay jde o druhý nejnavštěvovanější free portál s databází fotek a obrázků. Jednoduché vyhledávání na úvodní stránce vám ušetří čas, no a statisíce volně odstupňovat obrázků vám poskytnou širokou ideu, která se vám rozhodně hodí.

Kaboompics

Je tak trochu špecifickou kategóriou. Web dizajnérka je zároveň aj fotografkou a jej kreativita rozhodne stojí za to. Pre tlač je kvalita fotografií ideálna a zároveň poskytuje aj široký výber záberov.

Unsplash

Příroda, panoramata zda lidé v akci. Ideální záběry ve vysoké kvalitě a kvalitním rozlišení. Web portál nabízí i specifické kategorie, a tedy rozhodně množství možností, které máte a výběr.

IM Free

Je súčasťou stránky IM Creator, kde nájdete profesionálne fotografie vo vysokej kvalite a v kvalitnom rozlíšení. Navyše je to zadarmo. Kategória IM Free ponúka aj rôzne kategórie podľa toho, čo presne hľadáte. Pre tlač fotografií je však IM správna voľba.

PicoGraphy

Jednoduchá databáze a premium kvalita fotografií rozhodně splní vaše požadavky. Přestože se v databázi trochu víc naskrolujete, vyplatí se. Bez omezení stáhnete potřebný obsah.

Picjumbo

Opět podobně jako Pixabay nebo Freeimages, portál disponuje velkým výběrem fotografií a obrázků. Ačkoli by se mohlo zdát, že Picjumbo poskytuje některé záběry zpoplatněny, označení premium pouze potvrzuje vysokou kvalitu rozlišení a zároveň jsou záběry zcela zdarma.

RGBStock

Statisíce dostupných obrázků, kde najdete i různé ilustrace či profesionální fotografie. Potěší i možnost rozdělení do kategorií. Najdete zde opravdu široký obsah, některé fotografie však mohou na první dojem působit horší kvalitou, avšak po stažení se rozlišení může upravit.

Všechny uvedené zdroje poskytují obsah ve vysoké kvalitě, který je určen i pro vysoce kvalitní tisk. Obrázky jsou většinou pod licencí Creative Commons 0. Nemusíte se tedy bát použít fotografie na komerční nebo osobní účely. Některé portály vyžadují uvedení zdroje, protože jejich licence se může lišit. Po stažení se tedy vyplatí podívat na podrobnosti souboru a zkontrolovat licenci. Tím, že je označíte za spolehlivý zdroj však alespoň přispějete k lepší aktivitě.


Tipy jak je možné zpracovat fotky na plátno: Více dílny obrazy

Páči sa ti to? Zdieľaj...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest