Chtěli byste stylově zařídit svou kuchyň či jídelnu a neutratit při tom polovinu výplaty? Pomoc je jednoduchá. Nabízíme vám pár tipů, díky kterým určitě i něco ušetříte. Pokud si navíc osvojíte zásady stolování, výsledný efekt bude dokonalý!

Stolování je základ

Zná to snad každý, na sporáku se pomalu dováří chutná večeře, v chladničce se chladí dezert, případně nějaký ten sekt, chybí už jen pěkně prostřený stůl. Koneckonců, ne nadarmo se říká, že i oči potřebují jíst. Víte, jak má vypadat správně stolování? S námi to zvládnete levou zadní. A nejen to. Nabízíme vám pár tipů, díky kterým proměníte nudný jídelní stůl na hotové mistrovské veledílo. Možností, jak to udělat, je nepočítaně. Pokud navíc využijete slevové kupóny, například Slevový kód Sconto, který najdete na kupónovém webu Vašekupóny.cz, určitě i něco ušetříte.

stolovani

Stolování není žádná věda, stačí se jen řídit jednoduchými pravidly a máte vyhráno. Základem prostírání je kvalitní ubrus, který by měl přesahovat okraj stolu o přibližně 30 centimetrů. Pokud takový nemáte, určitě si alespoň jeden pořiďte, ideálně bílý. Hned po ubrusu přicházejí na řadu samotné příbory. Ty by měly být uspořádány následovně:
⦁ U jídla bereme jako první příbory z vnější strany směrem dovnitř. Velký příbor na hlavní jídlo by měl ležet nejblíže k talíři

⦁ Vidličky jsou obvykle uloženy na levé straně od servírovacího talíře, výjimkou je vidlička na dezert, která může být uložena klidně i nad talířem

⦁ Nože naopak ukládejte na pravou stranu talíře čepelí směřující k talíři

⦁ Lžičky pokládejte na pravou stranu talíře

⦁ Pozor, všechny příbory by měly být umístěny 2 až 3 cm od kraje stolu

⦁ Nezapomínejte, že se prostírají jen ty příbory, které budete při jídle skutečně potřebovat

Vedle příborů nezapomínejte ani na ukládání sklenic, které má také svůj systém – jejich místo je od talíře napravo. Podobně jsou na tom i misky na salát či kompot, které ukládejte vlevo od talíře nad příbory.
Když už máte nejnutnější naskládané, konečně nastal čas na milé dekorace. Nezapomínejte, že i maličkosti dokáží zázraky. I zde vám pomůže 4home slevový kupón. Internetový obchod je nabitý skvělými doplňky, díky kterým určitě zabodujete. Zdobit stůl přitom nemusíte jen během Vánoc či Velikonoc. Existuje množství příležitostí, u kterých si váš stůl zaslouží nový šat.

Dekorace podle ročního období i na speciální příležitosti

Očekáváte vzácnou návštěvu, nebo připravujete oslavu a chcete pro své hosty připravit neopakovatelný zážitek? Tak vzhůru do toho. Narozeninové oslavy, zásnuby či výročí jsou ideální příležitostí k tomu, abyste své blízké usadili za dokonale upravený stůl. Kreativitě se meze nekladou a výběr dekorací je jen na vás.

dekorace

Kromě oblíbených barevných papírových ubrousků, jsou velmi populární dekorací i svícny, svíčky, korálky, a vázy plné živých či umělých květin také nejsou krokem vedle.
Pokud však toužíte po dokonale upraveném stole, vůbec nemusíte čekat na vhodnou příležitost. Naaranžujte si ho jen tak – například proto, že je sobota. Inspirovat se přitom můžete i samotným ročním obdobím.

dekorace jidelny

V jarních a letních měsících sahejte po květinových vzorech a svěžích barvách, na podzim si naopak vybírejte barvy spadaného listí a v zimě zas nechte vyniknout tradiční vánoční odstíny červené, zlaté či bílé. Vánoční dekorace v podobě jmelí, adventního věnce či vánočních koulí jsou více než vítány. Během běžného roku můžete klidně vsadit i na neutrální káro, které podtrhne útulnost a teplo domova.

Nábytek do jídelny

Příjemnou atmosféru během stolování rozhodně dotváří i jídelní nábytek. Základem jsou pohodlné židle a pevný stůl, kolem kterého se vejde celá vaše rodina. V dnešní době je nabídka široká, a tak si na své jistě přijde každý.
Kromě jídelních židlí a stolu patří k oblíbeným kusem nábytku i prosklené vitríny nebo právě závěsné police, do kterých si můžete naskládat oblíbené předměty, porcelán, sklenice a talíře a různé drobné dekorace. Mějte na paměti, že jídelní nábytek by měl být nejen pěkný, ale i funkční.
Za kvalitní nábytek do jídelny přitom vůbec nemusíte utratit hotový majlant. Viz aktuální slevové kódy, které nabízí například kupónový web Vašekupóny.cz a neprohloupíte. Slevový kód nebo kupón vám nejednou dokáže ušetřit tisíce korun, a to se už vyplatí, nebo ne?

Páči sa ti to? Zdieľaj...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest